loading

नेपालमा ज्योतिषशास्त्र

  • Home
  • Blog
  • नेपालमा ज्योतिषशास्त्र

खगोलीय ग्रहहरूको स्थान र तपाईंको सौरमण्डलमा स्थिति बारे थप ज्ञान प्राप्त गर्न एक भविष्यवक्तालाई परामर्श गर्नुहोस्। र यदि छ भने सटिक ठिकाना हजुरलाई पनि दुई चाल छ। नेपाली ज्योतिष विज्ञानीहरूले हजुरको ब्यापारमा यो काम सदस्यता सहित सदस्यता देखि सफलताको उच्च निश्चयसहित सदस्यतामा गर्दछन्।

हिन्दुहरूको विश्वासको मुख्य स्रोत वेदमा ध्यान दिएर हजुरले दस हजार वर्ष अघि विशिष्ट गरिएको छ, ज्योतिषशास्त्रले पनि आफ्नो उत्पत्तिको उत्साह छ। नेपाली भाषामा राशीको नाम राशी हो। विश्वको बाकी अंशहरूजस्तै, नेपालमा पनि १२ राशीहरू छन्: मेष (बृस), वृष (वृषभ), मिथुन (मिथुन), कर्कट (कर्कट), सिंह (सिंह), कन्या (कन्या), तुला (तुला), वृश्चिक (वृश्चिक), धनु (धनु), मकर (मकर), कुम्भ (कुम्भ) र मीन (मीन)। ज्योतिषमा राशिसँग वैश्विक रूपमा प्रसिद्ध छ।

विशेष अवसरहरू जस्तै विवाह समारोह, उपनयन समारोह, घर परिवर्तन, नयाँ उद्यममा काम गर्ने र अन्य बहसगर्दै पनि ज्योतिषले महत्त्वपूर्ण प्रभाव गर्छ। नेपालमा जन्मिएका नवजात शिशुको जन्म समय निर्धारण गरिएर ज्योतिषीलाई प्रदान गरिन्छ, जसले सौरमण्डलमा स्थित ग्रहहरूको स्थिति (स्थान र स्थिति) अनुसार चिना (होरोस्कोप) प्रदान गर्छ।

मात्रै छैन ज्योतिषीहरूलाई यो वाणिज्यिकताको धारणा हो, तर चावल खाने छातीमा, जनै पुर्णिमामा धार्मिक सूत्र पोट्ने छातीमा र बिवाहमा उनीहरूलाई पनि परामर्श लिइन्छ। सबै धार्मिक त्योहारहरू, महत्त्वपूर्ण सांस्कृतिक कार्यक्रमहरू नेपालमा ज्योतिषीहरूको सुझाव अनुसार योजना बनाउने छन्।

Posted in Blogs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X